Fotografia wnętrz: dlaczego warto zarezerwować sesje zdjęciową nieruchomości?


Zdjęcia nieruchomości to zwykle pierwszy kontakt potencjalnego klienta z naszą ofertą. Znany slogan głosi, iż dobre wrażenie można uczynić tylko raz!.., I właśnie tą zasadą kieruję się, zanim jeszcze nacisnę spust migawki podczas sesji zdjęciowej.

To w jaki sposób zaprezentujemy nasze mieszkanie, dom będzie miało niebagatelne znaczenie na wynik sprzedaży. Już na etapie sesji zdjęciowej planuję które ujęcie wnętrza mieszkania, domu będzie tym które zachęci do zapoznania się bliżej z ofertą, czyli tą pierwszą fotografią afiszującą nieruchomość. Ponadto sesję zdjęciową układam zawsze tak, aby jak najlepiej oddawała charakter, klimat oraz rozkład wnętrza. Dbam przy tym o aspekty techniczne, jak odpowiedni dobór oświetlenia, obiektywów czy wybór procesu edycji na etapie post-produkcji.


Niezależnie czy planujemy sprzedaż nieruchomości, przygotowujemy ofertę wynajmu, moim zadaniem jako fotografa wnętrz jest zaprezentować mieszkanie lub domu z jak najlepszej perspektywy, podkreślając ciekawe, mocne punkty wnętrza, a przy tym zachowuję stan faktyczny.


Warto również podkreślić jakość jaką profesjonalnie wykonane zdjęcia wprowadzają do oferty (np. sprzedaży mieszkania), podwyższając rangę w porównaniu do ofert z fotografiami wykonanym amatorsko.

Zdjęcia zrealizowane przez fotografa wnętrz przekładają się nie tylko na uatrakcyjnienie oferty sprzedaży czy wynajmu ale również szybszą transakcję - cecha wielokrotnie podkreślana przez moich klientów.


Zapraszam do współpracy.

Marek Królikowski

fotografia wnętrz