Przed sesją zdjęciową.


Przywiązuję ogromną wagę do zadowolenia moich klientów z naszej współpracy, dlatego by sprostać oczekiwaniom przeprowadzam krótką i rzeczową ankietę odnośnie nieruchomości której wnętrza mamy zamiar fotografować; zebrane informacje przekształcam w idee, które później przenoszę na zdjęcia. Pytania najczęstsze to: Przeznaczenie zdjęć nieruchomości? (wynajem, sprzedaż) Strony świata na które wychodzą okna nieruchomości? (światło)


Odpowiedzi na te i inne pytania zajmą nie więcej niż kilkanaście sekund. Istotnie poprawiają organizację planu pracy podczas sesji zdjęciowej.


Oprócz pytań, mam również prośby.

Proszę zwykle o przygotowanie apartamentu, mieszkania czy domu pod kątem czystości, a także o usunięcie (jeśli to możliwe) niepotrzebnych atrybutów wizualnych, jak np. przewody, przedłużacze czy elementy garderoby. Rozpraszają uwagę i zwyczajnie źle wyglądają na zdjęciach.


...Jednak jedno z najważniejszych pytań to efekt jakiego spodziewa się zleceniodawca po sesji zdjęciowej nieruchomości. To samo wnętrze możemy pokazać w conajmniej trzech różnych wariantach i perspektywach. Szczegóły ustalamy tuż przed zdjęciami. Jestem otwarty na ewentualne sugestie i kompromisy. Zapraszam do współpracy.


Marek Królikowski

fotografia wnętrz